Depigmentacja – co musisz o niej wiedzieć


Poznaniaku, jeśli masz problem z nierównym rozłożeniem pigmentu na skórze, wyszukaj nas koniecznie pod hasłem depigmentacja Poznań. Dzięki nam uzyskasz efekt pięknej skóry bez przebarwień.

Depigmentacja – co to takiego?
To przypadłość, która nie stanowi zagrożenia dla życia człowieka, jednak może powodować widoczne i nieestetyczne rozłożenie pigmentu na skórze, objawiające się poprzez ciemniejsze plamy. Taka sytuacja może mieć miejsce wówczas, gdy produkujące melaninę (odpowiadającą za pigment skóry) komórki działają nieprawidłowo.
Nie jest to zjawisko, które ma miejsce z dnia na dzień. Zwykle trwa ono dłuższy czas i zaczyna się od ledwie widocznych zmian, które stopniowo zaczynają zmieniać kolor na ciemniejszy.

Czym spowodowana jest depigmentacja skóry?
Może ona mieć podłoże genetyczne, chorobowe, hormonalne, farmakologiczne lub mechaniczne.
Podłoże genetyczne mają na przykład piegi, chorobowe są tak zwane plamy wątrobowe, hormonalne mogą wystąpić np. w wyniku zmian zachodzących w organizmie podczas ciąży a farmakologiczne to efekt działania niektórych leków. Uszkodzenie mechaniczne to na przykład efekt zbytniej ekspozycji skóry na promienie UV, czyli zbyt częste i intensywne opalanie się na słońcu lub korzystanie z solarium.

Na czym polega usuwanie przebarwień?
Nieestetycznych plam można pozbyć się poddając się specjalnej kuracji. Aby z niej skorzystać, należy umówić się na wizytę w specjalizującym się w depigmentacji gabinecie.
Na miejscu, przeprowadza się zabieg, używając przeznaczonych do tego produktów do skóry, zawierających substancje aktywne, powodujące rozjaśnienie skóry.
Substancje aktywne pozyskuje się w formie wyciągów z naturalnych składników występujących w przyrodzie. Skład takiej kompozycji wybiera się, mając na uwadze typ skóry i czynniki, które wywołały przebarwienia. Terapia jest bezbolesna i bezpieczna dla skóry.
Poza poprawianiem kolorytu skóry, tak przygotowane kosmetyki mają także właściwości antyoksydacyjne, redukują procesy starzenia się skóry i ją nawilżają.